Kjo është mosha kur femrat nuk rrinë dot pa seks - Bota Sot
Kjo është mosha kur femrat nuk rrinë dot pa seks

Life style

E enjte, 18 tetor 2018

Kjo është mosha kur femrat nuk rrinë dot pa seks

Më: 10 gusht 2018 Në ora: 22:44
Foto ilustrim

Ndoshta pjesa më e madhe do të mendojnë se bëhet fjalë për vajzat e reja që janë rreth të 20-tave, por jo!

Zbulime të shumta kanë dalë në përfundimin se femrat janë shumë më të interesuara për seks, në të 30-tat dhe 40-tat e tyre.

Edhe pse këto ishin rezultatet, hulumtuesit gjithashtu kanë vënë re se tek femrat e kësaj moshe në krahasim me të kaluarën ka rënë shumë siguria në shtrat.

Si pasojë e frikës nga menopauza e hershme, gratë bëhen më të frustruara dhe duan më pak seks, por përsëri dëshira për marrëdhënie dominon tek mosha 30-40 vjeç.

Pothuajse 75 % e femrave të anketuara kanë qenë të frikësuara nga menopauza dhe po e njëjta shifër e grave që kanë arritur në menopauzë kanë deklaruar se i ka penguar në marrëdhënie.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test