Ndërroi gjininë në moshën 81 vjeçare - Bota Sot
Ndërroi gjininë në moshën 81 vjeçare

Life style

E diel, 18 nëntor 2018

Ndërroi gjininë në moshën 81 vjeçare

Më: 16 gusht 2018 Në ora: 22:04
Ruth Rose

Ruth Rose, tani 85 vjeçare tha se nuk kishtë dëgjuar më herët që mund të kryej ndërhyrje për ndërimin e gjinisë, derisa i tregoi një mjek.

Ajo u rrit si një djalë i quajtur Xhejms, por dëshirën për të qenë grua e kishtë pasur që kur ishte nëntë vjeç.

Rose e cila këtë ndërhyrje e bëri kur ishtë 81 vjeçe, ka inkurajuar njerëzit që të “kënaqin” vetën.

“Unë nuk kisha idenë se unë mund ta bëja atë. Unë jetova jetën time si një grua dhe mjeku im më tha” pse nuk e bëni këtë? “, u shpreh Rose në mengjesin e sotëm.

Rutha shpjegoi se ajo ndjehej sikur nuk mund t’i tregonte askujt për këtë “kërkesë të çuditshme”, të ishte një vajzë.

“Unë vërtet isha në një farë mënyre një vajzë … dhe një pjesë e personalitetit tim u zhvillua në atë mënyrë”, shtoi Rose.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test