Rrëfehet 28 vjeçarja: Po e tradhtojë të fejuarin tim me ish të dashurin, por ai më... - Bota Sot
Rrëfehet 28 vjeçarja: Po e tradhtojë të fejuarin tim me ish të dashurin, por ai më...

Life style

E diel, 18 nëntor 2018

Rrëfehet 28 vjeçarja: Po e tradhtojë të fejuarin tim me ish të dashurin, por ai më...

Nga: Bota Sot Më: 17 gusht 2018 Në ora: 11:51
Ilustrim

Një 28 vjeçare është rrëfyer se ka një vite që është duke e tradhtuar të fejuarin e saj, me të cilin janë të fejuar për disa vite.

Ajo ka rrëfyer se i fejuari i bënë presion vazhdimisht dhe ushtron dhunë ndaj saj

Për më tepër, ajo rrëfen për lidhje e saj pasiononte me të dashurin.

Më poshtë mund të lexoni rrëfimin e saj të plotë:

Kam një vit që jam e lidhur me një djalë. Seksi më të është mahnitës, por nuk di si të ndahem me fejuarin tim, pasi që është shumë i dhunshëm.

Unë jam 28 vjeçe dhe jam prej katër viteve fejuar.

Ai është 32 vjeç. Ai vazhdimisht ushtron presion dhe dhunë ndaj meje. Po ashtu, ai më nuk më puth e as nuk më përqafon.

Po ashtu, ai nuk dëshiron as marrëdhënie seksuale me mua.

Kur i pyes se çfarë nuk është në rregull, nuk kam përgjigjet.

Isha shumë e dëshpëruar me jetën time derisa para një viti në një kafe e takova një djalë i veshur me elegancë që vazhdonte të më vështronte.

Ai papritmas mu afru dhe më foli dhe ndjeva disa shkëndija mes nesh.

Ndjenja të cilat unë nuk i kam ndjerë për një kohë shumë të gjatë, shkruan "Bota sot".

Më vonë atë ditë, e takova përsëri dhe i kërkova numrin e telefonit. Këmbyem mesazhe për disa javë. Me të vetëm që të largohem nga jeta ime e mërzitshme, por pastaj  pasioni u hapë.

Gjërat nuk ishin mirë në shtëpi, kështu që u takuam për një pije. Ishim duke folur për orë të tëra, pastaj shkuam në banesën e tij.

Ai më dha një puthje dhe unë ja ktheva. Pastaj filloj gjithçka. Kishim seks të nxehtë - me të vërtetë më bërë që të ndjehem jashtë kësaj bote.

Këto gjashtë javët e fundit vazhdimisht jam duke u takuar më të. Ai nuk ka të dashur për t'u shqetësuar. Tani jetoj vetëm për t`u takuar me ish tim.

Ai më thotë vazhdimisht të ndahem nga i fejuari dhe se qëndrimi me të është gabimi më i madh i jetës sime.

Çfarë duhet të bëj? Ende e dua dhe kam frikë nga i fejuari im, por nuk e kuptoj pse ai është ende në lidhje me mua pasi që as jetë seksuale nuk kemi. Jetesa më të është kaq e dëmshme për mua.

Përgjigjja e psikologes:

Ju duhet të bisedoni me të dhe të ndaheni me të. Por, më parë duhet të pyesni atë menjëherë, nëse ai dëshiron të martohet me ju.

Ju duhet të gjeni një mënyrë si të ndaheni nga ai, pasi që nuk ka garanci jeta me të. Ndërsa, sa i përket të dashurit tuaj është mirë që keni përkrahjen e tij në këtë situatë në të cilën gjendeni, por a është dashuri ajo çfarë ndjeni ndaj tij.

 Jepni disa muaj vetës kohë që të ndaheni nga ai.

Sapo të jeni të ndjeni të lirë, mund të provoni përsëri dashurinë të.

Vetëm mos harro se më parë ju ka dështuar - dhe ju paralajmërojë që  dashnori juaj mund të jetë në panik nëse mund të ndaheni nga i fejuari dhe mund të jeni i lirë për të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test