Tre mënyra si të keni vetulla të përsosura - Bota Sot
Tre mënyra si të keni vetulla të përsosura

Life style

E premte, 16 nëntor 2018

Tre mënyra si të keni vetulla të përsosura

Më: 17 gusht 2018 Në ora: 22:14
Foto ilustrim

Ne të gjithë e dimë se një vetull e rregullt dhe e formuar është themeli i çdo vështrimi të bukur, por çfarë të bëni nëse vetullat tuaja nuk janë perfekte?

Ka disa mënyra që mund të plotësoni dhe rregulloni vetullat tuaj duke i bërë ato më të plota dhe më të bukura. Një vetull e rregullt nxjerr në pah një sy dhe fytyrë më të bukur dhe simetrike.

– Mos i hiqni asnjëherë vetë, sidomos në fillim. Kjo do të thotë të hiqni piskatoren nga dora dhe të shkoni tek një profesionist. Ju nuk e dini formën e vetullës dhe një qime e hequr gabim mund të çojë në një ndryshim dramatik të tipareve të fytyrës tuaj.

– Nëse keni vetulla të holla merrni parasysh microblading. Ko është një teknike ose një gjysmë tatuazh i përhershëm që vendoset në lëkurë duke imituat qimen e vetullave, shkruan lexoa. Kjo teknikë plotëson papërsosmëritë dhe plotëson vetullat në vendet e duhura duke ju dhënë një hark perfekt sipas formës së syrit dhe fytyrës tuaj.

– Nëse vetullat tuaja janë të drejta, të rralla, të pabarabarta ose të mbingarkuara një pastrim i rregullt nga profesionistët është e nevojshme për ti pasur ato gjithmonë të rregullta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test