"Jam e dashuruar në mësuesin e vallëzimit, por ai po më përdor për seks" - Bota Sot
"Jam e dashuruar në mësuesin e vallëzimit, por ai po më përdor për seks"

Life style

E shtunë, 17 nëntor 2018

"Jam e dashuruar në mësuesin e vallëzimit, por ai po më përdor për seks"

Nga: Bota sot Më: 18 gusht 2018 Në ora: 08:05
Ilustrim

E dashura psikologe: Shumë herë i premtoj vetës se so ta lë të dashurin tim që është i martuar që të largohet nga unë, por derisa ia dëgjoj vetëm zërin e tij, unë përsëri thellohem në dashuri me të.

Unë jam duke u takuar me të për pesë vite, jam takuar me të në një ndejë vallëzimi, ku ai ishte mësues.

Ne filluam menjëherë. Ai më komlimentoj në lëvizjet e mija dhe ne kaluam kohën duke biseduar dhe duke qeshur si dy adoleshent.

Unë jam 47 vjeqare dhe ai është 53, kështu që jemi mjaftueshëm të vjetër që të dimë më mirë.

Kur shkëmbyem adresat në fund të javës, kuptuam se jetojmë brenda dhjetë miljeve me njëri-tjetrin.

Unë jam beqare dhe e disa se ai është i martuar. Por me dukej krejtësisht e natyrshme të thoja: "Le të takohemi për kafe".

Ai më dërgoj një mesazh në mbrëmje, kur arritëm në shtëpi dhe organizuam edhe një ditë për tu takuar javën e ardhshme.

Unë u përpoqa të mos mendoj për të deri nuk u takuam përsëri, por ndjeva një eksitim kur u takuam dhe ai më puthi mua.

Ai më tha se gruaja e tij ishte shumë larg, kështu që shkuam për drekë, dhe më pas për një shëtitje. Kaluam në një vend të qetë, u ulëm në pjesën e pasme të veturës, u puthëm dhe u përqafuam.

Për gjatë pesë viteve ne kemi vazhduar të takohemi kur të mundemi.

Ne kishim seks të mahnitshëm dhe ai thotë se më do dhe unë e dua.

Ai dhe gruaja e tij duket se kanë një jetë të ndarë me interesa të ndryshme dhe koha që ata e kalojnë bashkë zakonisht është me anëtarë të tjerë të familjes.

Ai jeton me fëmijët e rritur, të cilët i adhuron, zhvillon biznesin e tij dhe është i mirënjohur në këtë zonë. Reputacioni i tij është gjithqka për të dhe unë e respektoj këtë.

Unë kurrë nuk kam dashur askënd sepse ai shpesh mbushet me lot prej emocioneve për mua.

Ai thotë se martesa e tij është e vdekur dhe se ata nuk kanë pasur marrëdhënie seksuale që kur ai më ka takuar mua edhepse ndajnë një shtrat bashkë. Pyes pse ai nuk mund të ndahet nga ajo.

Por ai thotë se me kalimin e kohës gjërat do të bien në vend, kështu që kur të lërë gruan e tij nuk do të jetë e dhimbshme për të.

Psikologia përgjigjet: Ai mund të ndihet fuqishëm për ju, por ai nuk po bën asnjë lëvizje për të ndryshuar statusin e jetës së tij.

Nuk është vetëm gruaja e tij, por familja e tij dhe reputacioni më i gjerë që ai po e ruan.

Ai mund të tallet me vetveten, aq sa ai tallet me premtimet e tij të paqarta.

Ju mund ta gjeni veten në të njëjtën situatë edhe gjatë pesë viteve të tjera. Si ju duket kjo?

Ka të ngjarë që ti duhet të përcaktosh kufirin për atë që dëshiron dhe kur. Por vetëm jepni atij një ultimatum nëse keni vendosur që të jetoni pa të, se sa të toleroni atë me një kohë të pjesshme të ju kushtoj juve, sepse ai mund të zgjedh të qëndroj me bashkëshorten.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test