Çiftet vërtetë të dashuruar bëjnë këto 12 gjëra - Bota Sot
Çiftet vërtetë të dashuruar bëjnë këto 12 gjëra

Life style

E hënë, 22 tetor 2018

Çiftet vërtetë të dashuruar bëjnë këto 12 gjëra

Më: 17 shtator 2018 Në ora: 20:26
Ilustrim

Në këtë artikull ne nuk do t’i përgjigjemi pyetjes që bëjnë pjesa më e madhe e njerëzve “Çfarë është dashuria”. Ajo që ne do të bëjmë është thjesht t’u themi se çfarë bëjnë çiftet që janë vërtet të dashuruar.

Ata puthen me njëri-tjetrin në mëngjes, madje edhe para se të lajnë dhëmbët, pa u shqetësuar për erën e frymës së tyre dhe partnerit.
Ata diskutojnë për çdo gjë, madje edhe për gjëra që nuk kanë kuptim.
Nëse mungon, përdorin të dy të njëjtën furçë dhëmbësh.
Ata besojnë aq shumë sa që presin flokët e njëri-tjetrit.
Nëse dikush është keq, tjetri është në dispozicion të tij.
Ata nuk kanë nevojë të flasin vazhdimisht. Ata nuk ndjehen rehat kur heshtin.
Ata nuk e humbin dëshirën për të shkruar mesazhe romantike.
Ata nuk kanë turp të lahen bashkë në dush.
Ata gatuajnë së bashku dhe provojnë receta të reja.
Ata shprehin frikën, ëndrrat dhe pasiguritë.
Ata diskutojnë sepse e dinë se janë mjaft bashkëpunues për të kapërcyer problemet.
Kur njëri nga të dy fle, tjetri e shikon atë.

Këto janë gjeste të thjeshta të përditshme që janë sinonim i bashkëpunimit të madh, intimitetit, besimit dhe një dashurie të madhe. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test