Pozicioni më i vështirë, shumica e njerëzve kanë frikë ta provojnë këtë pozicion - Bota Sot
Pozicioni më i vështirë, shumica e njerëzve kanë frikë ta provojnë këtë pozicion

Life style

Pozicioni më i vështirë, shumica e njerëzve kanë frikë ta provojnë këtë pozicion

Më: 27 shtator 2018 Në ora: 23:03
Ilustrim

Seksi është diçka që shumë njerëz duan që ta bëjnë në mënyrën më të mirë të mundshme, por ka edhe rreziqet e veta ky akt.

Ndërrimi i pozicioneve seksuale mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për ta mbajtur shkëndijën të gjallë në dhomën e gjumit.

Por burrat dhe gratë pranojnë të jenë të shqetësuar për të provuar një pozitë të caktuar me partnerin e tyre.

Një studim i ri nga Superdrug Online Doctor u kërkoi njerëzve se cili pozitë seksi i bëri ata më të shqetësuar – dhe rezultatet ishin të habitshme.

Ky është pozicioni i seksit që njerëzit janë më të frikësuar të provojnë – a keni bërë ndonjëherë atë?

Pozicioni në pozitë 69 kryesonte listën e pozicioneve të mundimshme për të testuar. Pozita përfshin marrjen (ose ngritjen) e partnerit tuaj gjatë kryerjes së seksit oral me njëri-tjetrin.

Më shumë se 42% e burrave thanë se mendimi për të provuar këtë manovër të ndërlikuar i bën ata shumë të shqetësuar.

Dhe nuk është vetëm ai që është i shqetësuar, 56.8% e grave gjithashtu thanë se pozicioni i mbush ato me tmerr.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...