Rrëfehet 24 vjeçarja: E dua të dashurin tim, por e tradhtova me pesë meshkuj të tjerë pasi që ... - Bota Sot
Rrëfehet 24 vjeçarja: E dua të dashurin tim, por e tradhtova me pesë meshkuj të tjerë pasi që ...

Life style

Rrëfehet 24 vjeçarja: E dua të dashurin tim, por e tradhtova me pesë meshkuj të tjerë pasi që ...

Nga: Bota Sot Më: 12 tetor 2018 Në ora: 10:28
Ilustrim

Një vajzë 24 vjeçare ka rrëfyer jetën e saj që nga braktisja e babait të saj dhe mungesa e dashurisë nga nëna.

Si dhe për lidhjen e saj “monotone” me të dashurin e saj, ku pas tradhtive të tij, ajo lodhet dhe fillon të ketë marrëdhënie seksuale me meshkuj të tjerë.

Ajo jave të fundit ka tradhtuar të dashurin e saj me pesë meshkuj te tjerë, shkruan "Bota sot".

Megjithatë, ajo e ka kuptuar gabimin e saj dhe kërkon ndihmë nga psikologja.   

Më poshtë mund ta lexoni rrëfimin e plotë të saj:

Kam bërë seks me pesë djem të ndryshëm në këto  javët e fundit, edhe pse jam në lidhje më një ndal të cilin e dua shumë

Unë jam 24 vjeçare, ndërsa i dashuri im është 26 vjeç me të cilin jam në lidhje për dy vite.

Çdo gjë ishte e mrekullueshme në fillim. Ai ka shumë cilësi që unë mendoj se duhet të ketë personi me të cilin dua të kaloj jetën time.

Më pas kuptova se ai tashmë kishte një të dashurën kur filluam  të dilnim, shkruan "Bota sot".

Ai gjithashtu po fliste me shumë gra online. Unë u përball me atë dhe ai premtoi se do të ndalonte, por ai vazhdoi me të vjetrën.

E di që po përpiqet të më tregojë se mund t'i besoj. Unë jam duke u përpjekur shumë për t`i besuar se ai nuk do të tradhtoj përsëri, por u “mbusha” me të dhe unë përfundova duke e tradhtuar atë me një djalë në punë.

Ai është një vit më i ri se unë, por gjithmonë e dija që ai më pëlqente.

Një natë duke filtruar me të përfundova në banesën  e tij. Të bësh seks më të ishte shumë kënaqësi, por tani ai ishte duke u larguar dhe puna e tij e re ishte 200 kilometra larg, kështu që unë nuk  do ta shoh atë më.

Kjo natë dukej sikur e theu akullin për mua. Disa ditë më vonë kam fjetur me shokun e një mikut tim, pastaj një djalë që e njihja nga shkolla - por ai është i martuar kështu që unë nuk do ta takojë përsëri – me ish të dashurin tim dhe djalin e pestë që kam takuar në një klub.

Këtë djalin që e kam takuar në klub me të takohem ende. Ai nuk është i përsosur, por është në rregull. Ai më bën të lumtur dhe seksi me të është i mrekullishëm.

Unë dhe i dashuri im nuk bëjmë seks aq shpesh, shkruan "Bota sot".

E di që marrëdhënia ime me të dashurin tim duhet të përfundojë, por unë me të vërtetë e dua atë, megjithëse nuk mund ta shpjegoj dhe nuk kam shumë arsye për të qenë në lidhje me të. Ai nuk më përkrah, por më motivon ose më kupton.

Ne diskutojmë pothuajse çdo ditë dhe ai duket i mjerë gjatë gjithë kohës.

Është sikur të rikthehesha në shtëpi kur isha e vogël. Kam pasur një edukim të vërtetë të vështirë. Babai im la nënën time kur isha dy vjeç dhe nuk kisha shumë dashuri përreth.

Unë nuk dua të jem personi që jam tani. E urrej veten për sjelljen si kjo, por nuk jam mjaft e fortë për t'u ndalur.

Përgjigja e psikologes:

Të paktën ti e kupton se ke një problem dhe dëshiron të ndryshosh, por duhet të kesh vullnet.

Seksi ju jep një farë kimike të lartë dhe ndoshta bëhet problematike sepse ju jeni duke vuajtur nga një depresion themelor, i cili zhvendoset.

Babai juaj ju braktisi dhe je rritë në një shtëpi pa dashuri. Ti je nervoze duke besuar në dashurinë tënde ndaj çdo personi që mund të të lëndojë.

Është koha për të marrë kontrollin mbi jetën tuaj. Nëse nuk mund ta bëni që marrëdhënia juaj të funksionoj, atëherë përfundojeni. Sa më gjatë ta lini atë, aq më shumë do të dëmtojë të dashurin tuaj, shkruan "Bota sot".

Mos bini thjesht seks me djalin që po e takoni tani nëse nuk jeni të sigurt. Është zakonisht një plan i mirë për të pasur një magji në një marrëdhënie.

Keni rrezikuar shëndetin tuaj seksual është mirë të bëni një kontroll.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...