3 këshilla për kujdes ndaj lëkurës në vjeshtë - Bota Sot
3 këshilla për kujdes ndaj lëkurës në vjeshtë

Life style

3 këshilla për kujdes ndaj lëkurës në vjeshtë

Më: 23 tetor 2018 Në ora: 13:42
Foto ilustrim

Nëse dëshironi që të keni sezon të shëndetshëm, duhet të kujdeseni për disa gjëra që bukuria juaj të shfaqet edhe gjatë vjeshtës.

Produktet e lëngëta

Duhet të keni gjithnjë parasysh sa e rëndësishme është që lëkura juaj të jetë e lëngët, dhe assesi të mos kalojë në tharje. Shumica e kozmetikës përmban alkool, andaj më mirë të shikoni me kujdes etiketën.

Kujdesi ndaj buzëve

Buzët e thara janë të zakonshme përgjatë vjeshtës për shkak të ajrit të thatë dhe të ftohtë. Më mirë përdorni vajra natyral për buzë të bukura dhe të shëndetshme.

Duart

Gjëja e fundit qe dëshironi është duar të thata, duhet të kujdeseni që të përdorni krema mjaftueshëm të lëngët dhe me vitaminat e duhura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...