Çfarë mund të bëni nëse varroseni i gjallë dhe a keni mundësi të shpëtoni nga vdekja? - Bota Sot
Çfarë mund të bëni nëse varroseni i gjallë dhe a keni mundësi të shpëtoni nga vdekja?

Life style

Çfarë mund të bëni nëse varroseni i gjallë dhe a keni mundësi të shpëtoni nga vdekja?

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 08:42
Foto ilustrim

E trishtë apo jo? Imagjinojeni vetën sikur jeni vorrosur i gjallë? Do të ishte mbase momenti më i trishtë në jetën tuaj.

Fillimisht, ka shumë pak mundësi të shpëtoni, mirëpo derisa jeni i gjallë, atëherë keni edhe pak shpresë.

Nuk janë të rralla rastet kur njerëzit janë vorrosur të gjallë, madje, kjo ndodh shumë shpesh tek pacientët me sëmundje të zemrës ose të ngjashme, kur pulsi iu ngadalësohet dhe dobësohet jashtëzakonisht, atëherë ekziston mundësia kur edhe vorrosen të gjallë.

Fillimisht, duhet të tentoni të bëni sa më shumë zhurmë që mundeni dhe të godisni me aq forcë sa keni arkivolin!

Nëse për çfarëdo arsye jeni vorrosur ashtu siç keni qenë gjallë, atëherë telefoni është mundësi e mirë, nëse nuk sinjalizon poshtë tokës, atëherë tentoni numrat emergjent sepse ata zakonisht funksionojnë.

Mirëpo, një mënyrë tjetër është ta thyeni arkivolin duke e goditur, por sigurisht edhe kjo ka një kosto dhe detaje. Për më tepër, shikoni videon e mëposhtme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...