Çokollatë plus, ky suplement për jetëgjatësi - Bota Sot
Çokollatë plus, ky suplement për jetëgjatësi

Life style

Çokollatë plus, ky suplement për jetëgjatësi

Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 21:17
Foto ilustrim

Si të jetohet më gjatë?

Kjo është pyetja, përgjigjen e së cilës duan ta dinë shumë njerëz derisa nisin të plaken.

Ka një studim që është bërë për të hedhë dritë mbi këtë. Nga aty thuhet se ngrënia e çokollatës e kombinuar me zink ndikon pozitivisht në jetëgjatësi, shkruan Express.co.uk.

Çelësi i jetëgjatësisë është konsumimi i ushqimit të shëndetshëm dhe një dietë e balancuar, por që ekspertët thonë se rekomandojnë se ngrënia e ushqimeve të caktuara nuk lidhet gjithmonë me këtë.

Ngrënia e çokollata, ashtu sikurse pirja e kafesë dhe çajit, mund t’ju ndihmojnë që të jetoni më gjatë.

Për të mbledhur benefitet, ato duhet të konsumohen me suplemente të zinkut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...