Doni ta ‘çmendeni’ një femër gjatë seksit? Prekeni ketu… - Bota Sot
Doni ta ‘çmendeni’ një femër gjatë seksit? Prekeni ketu…

Life style

Doni ta ‘çmendeni’ një femër gjatë seksit? Prekeni ketu…

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 23:48
Ilustrim

Prekja e grave është çelësi kryesor i dëshirës, tregoi studimi.

Domethënë, ndryshe nga shqisat e tjera, të cilat jo domosdoshmërish duhet të përfshihen ndërsa jeni duke përjetuar nga partneri juaj, prekja është reciproke: “Ju mund të ndjeni se si unë ju prek ju, ndërkohë që ndjej të prekurat e femrës.”

Përfitoni nga teknika e terapisë seksuale. Lëreni partneren të shtrihet në shpinë.

Prekini ngadalë flokët, hundën, veshët, buzët – çdo gjë. Ju pretendoni të jeni shansi i fundit për të shijuar trupin e saj.

Shkoni më poshtë te trupi i saj dhe prekjani këmbët, pastaj kthehuni përsëri nga fillimi.

“Qëllimi është hartimi i territorit të ri erotik, në gjenitalet, gjoksin dhe kofshët e brendshme, ka më shumë receptorë nervorë, kështu që këto janë pjesët më të ndjeshme të trupit”, thotë një psikolog social.

“Pothuajse çdo pjesë e trupit mund të bëhet erotike në qoftë se ju e dini se si ta lidhni atë me kënaqësi seksuale”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...