Shkencëtarët shpjegojnë: Pse duhet të vëmë çorape gjatë seksit? - Bota Sot
Shkencëtarët shpjegojnë: Pse duhet të vëmë çorape gjatë seksit?

Life style

Shkencëtarët shpjegojnë: Pse duhet të vëmë çorape gjatë seksit?

Më: 6 dhjetor 2018 Në ora: 19:25
Ilustrim

A ju shqetëson që i dashuri ndonjëherë harron të heqë çorapet në një çështje dashurie? Ju do të habiteni kur të lexoni pse kjo është absolutisht fantastike.

Një studim i kryer në Universitetin e Groningenit, përdori skanimin e trurit për të gjetur se pse veshja e çorapeve është e dëshirueshme gjatë seksit.

Studiuesit zbuluan se 80 për qind e femrave të përfshira në studim kishin orgazma ndërsa mbanin çorape, ndërsa vetëm 50 për qind e tyre mund të kishin këmbë të zhveshura.

Arsyeja për këtë është mjaft e thjeshtë: çorapet ngrohin këmbët, gjë që përmirëson rrjedhjen e gjakut dhe ndihmon për të fjetur më shpejt dhe rrit shanset për një orgazëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...