A i shpëtuan alienët rusët nga meteori i frikshëm? - Bota Sot
A i shpëtuan alienët rusët nga meteori i frikshëm?

Life style

A i shpëtuan alienët rusët nga meteori i frikshëm?

Më: 1 mars 2013 Në ora: 12:01

Një teori ka nisur të qarkullojë në Rusi, sipas të cilës, ka qenë pikërisht një UFO që është përplasur me meteorin që po i drejtohej Tokës, duke minimizuar efektin e përplasjes së tij, që mund të kishte qenë fatal.

Pamjet tregojnë një objekt të vogël, që është në trajektoren e meteorit. Ekspertët thonë se nuk ka pasur asnjë raportim nga ushtria ruse se ka nisur ndonjë raketë për të goditur meteorin.

“Na shpëtoi një UFO,” raportohet në një media.


Meteori shpërtheu në hapësirë me 15 mars me forcën e 30 bombave bërthamore sa të Hiroshimës, duke shkaktuar dëme dhe të plagosur.

NASA përllogarit se meteori peshonte rreth 10 mijë tonë. Ai ka shpërthyer sipër maleve Urale me një forcë të barabartë me 500 kilotonë.

Ata që besojnë tek teoritë konspirative thonë se kohët e fundit janë parë disa UFO mbi Urale. Ata thonë se shpërthimi në ajër ka shpëtuar Rusië e mbarë botën nga katastrofa.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...