Pica më e madhe e shitur ndonjëherë - Bota Sot
Pica më e madhe e shitur ndonjëherë

Life style

Pica më e madhe e shitur ndonjëherë

Më: 1 mars 2013 Në ora: 14:13

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shitur pica më e madhe në Botë.

Me përmasa 137cm x 137cm, me të mund të ushqehen deri 100 persona.

Kjo picë është bërë nga piceria Big Mama’s and Papa’s në Los Angeles dhe konsiderohet si pica më e madhe e shitur ndonjëherë.

Cmimi i saj është 199 dollarë dhe ka hyrë zyrtarisht në librin e rekordeve Guiness.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...