Çfarë tregon gjatësia e gishtit të madh të dorës? - Bota Sot
Çfarë tregon gjatësia e gishtit të madh të dorës?

Life style

Çfarë tregon gjatësia e gishtit të madh të dorës?

Më: 12 tetor 2015 Në ora: 07:31

Njerëzit nuk gjejnë qetësi duke lexuar gjatë gjithë kohës për tipare të personalitetit, çfarë tregojnë flokët, fytyra, fiziku etj. Ka edhe një karakteristikë tjetër që mund të tregojë shumë për personalitetin: gjatësia e gishtit të madh të dorës.

Gjeje nëse je varianti A apo varianti B. Çfarë tregon secili prej tyre?

A. Je njeri i besuar
Nëse gishti i madh i dorës është i shkurtër, je njeri i besuar. Ndoshta nuk e sheh këtë tipar gjithmonë brenda vetes, por njerëzit e tjerë të shohin shpesh si njeri mjaft të sigurt për të besuar sekretet e tyre. Kështu që qëndro lart dhe bëji gjërat sipas mënyrës sate.

B. Je logjik dhe racional
Varianti i dytë është kur gishti i dorës është i gjatë. Ky tipar është për njerëzit që udhëhiqen nga logjika dhe racionaliteti. Ke një kokë të madhe mbi shpatulla dhe miqtë e tu të vlerësojnë shumë për atë që je.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...