​Mënyrat për të kthyer si më parë rrobat (Foto) - Bota Sot
​Mënyrat për të kthyer si më parë rrobat (Foto)

Life style

​Mënyrat për të kthyer si më parë rrobat (Foto)

Më: 13 tetor 2015 Në ora: 22:44

Nëse keni diçka prej kashmiri ose triko prej mëndafshi dhe nuk dëshironi që t`i pastroni nga frika se mos prishen, vendosni ato në një qese dhe futni në frigorifer para çdo veshje.

Të njëjtën gjë mund ta bëni edhe me pantallonat tuaj, ngrija do të eliminoj çdo baktere të mundshme dhe do t`i kthej ata në gjendjen e mëparshme.

Largoni njollat shëmtuar të sqetullave me lëng limoni ose sode buke. Pastroni njollat me një përzierje lëng limoni dhe ujë. Për njollat vështira në sqetull, provoni fërkimin me sodë buke dhe ujit mbi njollë, leni të ulen për disa minuta, dhe pastaj shpëlarje atë para se ta hedh atë në lavatriçe.

Largo shenjat e forta të njollave me vodka duke e vendosur atë në një spray dhe duke i spërkatur ato.

Përdor llakun e flokëve për të larguar shenjat e buzëkuqit. Spërkateni shenjen me llak dhe pas disa minutave futeni në pastrim.

Largoni pluhurin nga këpucët e mëndafshta dhe ktheni atyre formën e mëparshme duke i fërkuar me limën e thonjve.

Kthejuni shkëlqimin sandaleve prej llaku duke i spërkatur ato me spray për xhama të dritareve.

Largo njollat e verës së kuqe me duke i hedhur verë të bardhë, pas disa minutave futeni në lavatriçe.

Ndalojeni prishjen e çorapeve të holla duke i lyer ato me llak të thonjve në të dyja anët.
Lyeni me llak të thonjve perin e dalur jashtë nga pulla në mënyrë që të shpëtoni pullën të bie.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...