Njësia e Ndihmës së Shpejtë do të punojë 24 orë gjatë festave të fundvitit - Bota Sot
Njësia e Ndihmës së Shpejtë do të punojë 24 orë gjatë festave të fundvitit

Maqedonia

Njësia e Ndihmës së Shpejtë do të punojë 24 orë gjatë festave të fundvitit

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 13:35
Ilustrim

Shërbimet e Ndihmës Shëndetësore Emergjente me trajtim shtëpiak në përbërje të Shtëpive të Shëndetit Publik “Shtëpia e Shëndetit-Shkup”, njofton qytetarët se gjatë kohë së Vitit të Ri do të kujdeset për gjendjen shëndetësore të qytetarëve gjatë 24 orëve.

Gjatë natës së Vitit të Ri, kujdesi i emergjencës ka 10 ekipe mjekësore dhe 8 klinika të kujdesit shëndetësor në ndërrimin e tretë, në Poliklinikat “Jane Sandanski”, “Çair”, “Çento”, “Shuto Orizare”, “Gjorçe Petrov” , “Draçevë”, “Idadija” dhe “Bit Pazar”.

Nga atje thonë se me orarin e përditshëm të punës do të funksionojë edhe njësia për vizitë në shtëpi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...