Foshnja e parë në Shkup është mashkull, ka lindur një minutë pas mesnate - Bota Sot
Foshnja e parë në Shkup është mashkull, ka lindur një minutë pas mesnate

Maqedonia

Foshnja e parë në Shkup është mashkull, ka lindur një minutë pas mesnate

Më: 1 janar 2019 Në ora: 08:40
Ilustrim

Në Klinikën Universitare për Gjinekologji dhe Akusheri në Shkup, një minutë pas mesnate ka lindur foshnja e parë në Maqedoni në vitin 2019.

Foshnja është mashkull, peshon 3 kilogram dhe 940 gram dhe është i gjatë 52 centimetra.

Pritet që gjatë ditës së sotme prindërit e foshnjës së parë në Shkup të vizitohen nga funksionarët në vend.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...