Gazetari, Zaevit: Kryeminstër, po vonoheni sikurse rritja ekonomike! - Bota Sot
Gazetari, Zaevit: Kryeminstër, po vonoheni sikurse rritja ekonomike!

Maqedonia

Gazetari, Zaevit: Kryeminstër, po vonoheni sikurse rritja ekonomike!

Më: 4 janar 2019 Në ora: 12:24
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev së bashku me ministrin e Financave Dragan Tevdovski, dje kanë mbajtur konferencë për shtyp në të cilën kanë prezantuar planet ekonomike për vitin 2019.

Por, krahas diskutimeve që u zhvilluan në konferencë ajo që ra në sy ishte edhe vonesa e kryeministrit Zoran Zaev në konferencë, ndërsa gazetarët nuk e lëshuan këtë mundësi për ta “kritikuar” Zaevin.

Gazetari i Klan Maqedoni, Furkan Saliu, para se të fillojë konferenca për shtyp ju drejtua Zaevit me fjalët: “Kryeministër, po vonoheni sikur rritja jonë ekonomike!”. Fjalët e gazetarit shkaktuan të qeshura tek të pranishmit tjerë në sallë.

 

 

Epo vonesa prej 30 minutave nuk është më vonesë, por joseriozitet
😝
Епа, 30 минутното доцнење не е веќе само доцнење, туку и несериозност pic.twitter.com/O9E7SSqbdS

— Furkan Saliu (@FurkanSaliu) January 3, 2019

Këto fjalë Zoran Zaev nuk i mori seriozisht dhe nuk ju kundërpërgjigj gazetarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...