Zaev: Kujdesi për kategoritë e veçanta është prioritet i qeverisë - Bota Sot
Zaev: Kujdesi për kategoritë e veçanta është prioritet i qeverisë

Maqedonia

Zaev: Kujdesi për kategoritë e veçanta është prioritet i qeverisë

Më: 7 janar 2019 Në ora: 21:59
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev dhe gruaja tij Zorica Zaeva për nder të festës së Krishtlindjeve i vizitoi personat nën kujdes dhe të punësuarit në Institutin për mbrojtje dhe rehabilitim në Bansko.

Zaev theksoi se kujdesi dhe dhe mbështetja e institucioneve për individë dhe shoqëritë e veçanta është një nga prioritetet më të rëndësishme të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë.

“Promovimi i të drejtave të personave me aftësi të kufizuara është veçanërisht e theksuar në vitin 2019 me Ligjin e ri për mbrojtjen sociale”, theksoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...