Në Mavrovë 95, në Kodrën e Diellit 50 centimetra borë - Bota Sot
Në Mavrovë 95, në Kodrën e Diellit 50 centimetra borë

Maqedonia

Në Mavrovë 95, në Kodrën e Diellit 50 centimetra borë

Më: 11 janar 2019 Në ora: 09:14
Mavrovë

Nga ora shtatë të mëngjesit sot janë matur trashësi më të mëdha të borës në Mavrovë, Pozharan dhe Kodrën e Diellit.

Siç njoftojnë nga EHM sot në mëngjes në Mavrovë janë matur 95 centimetra borë, 57 centimetra janë matur në Pozharan, ndërsa 50 centimetra janë matur në Kodrën e Diellit. Po ashtu trashësi të lartë të borës ka edhe në Lazaropole 48 centimetra, Dibër 44 dhe Tetovë 35 centimetra.

Temperaturat më të ulëta gjatë natës janë matur në Kriva Pallankë, Mavrovë, Shkup, Petrovec, Krushevë.

Në Kriva Pallankë, Mavrovë, Shkup, Petrovec, Krushevë temperaturat kanë qenë -8 gradë celsius, ndërsa në Tetovë dhe Kumanovë -5.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...