Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së - Bota Sot
Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së

Maqedonia

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së

Më: 11 janar 2019 Në ora: 12:44
Hristijan Mickosk

Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së.

Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht takime për të diskutuar për situatën aktuale lidhur me ndryshimet kushtetuese.

Nga OBRM-PDUKM njoftojnë se kanë presione të ashpër nga qeveria dhe kryeministri Zaev për sigurimin e shumicën së votave për ndryshimet kushtetuese.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...