Momenti i nënshkrimit të Ligjit për ndryshime kushtetuese - Bota Sot
Momenti i nënshkrimit të Ligjit për ndryshime kushtetuese

Maqedonia

Momenti i nënshkrimit të Ligjit për ndryshime kushtetuese

Më: 11 janar 2019 Në ora: 20:01
Talat Xhaferri

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri, pas miratimit të ndryshmeve kushtetuese, ka publikuar foton e momentit të nënshkrim të Ligjit për ndryshimet kushtetuese.

“Çasti i nënshkrimit nga ana e Kryetarit të Kuvendit”, ka shkruar Xhaferri pranë fotos së publikuar në Facebook, ndërsa paraprakisht kishte shkruar se “Rruga e Republikës së Maqedonisë drejt NATO-s dhe BE-së vazhdon”.

Kuvendi i Maqedonisë ka votuar sonte ndryshimet kushtetuese, ku pro ndryshimeve kanë votuar 81 deputetë, me këtë emri i ri i Maqedonisë, do të jetë Republika e Maqedonisë së Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...