Nikos Kotzias: Maqedonia e Veriut, mirë se erdhe në jetën tonë - Bota Sot
Nikos Kotzias: Maqedonia e Veriut, mirë se erdhe në jetën tonë

Maqedonia

Nikos Kotzias: Maqedonia e Veriut, mirë se erdhe në jetën tonë

Më: 11 janar 2019 Në ora: 22:20
Nikos Kotzias

Ish-ministri i Punëve të Jashtme i Greqisë, Nikos Kotzias pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në Maqedoni, ka shprehur urime për Zoran Zaevin dhe Nikolla Dimitrovin.

Ai thotë se kanë ëndërruar për të ardhme të përbashkët për të dy popujt.

“Kam folur me Zoranin dhe Nikollan. Kemi përkujtuar vështirësitë, lodhjet, tensionet, besimin e përbashkët dhe shpresat që kishim gjatë punës për marrëveshjen. Kemi ëndërruar për të ardhme të përbashkët për të dy popujt. Maqedonia e Veriut mirë se erdhe në jetën tonë. Historia duhet të jetë shkolla dhe jo burgu”, shkruan Kotzias.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...