Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut - Bota Sot
Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut

Maqedonia

Zaev: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut

Më: 12 janar 2019 Në ora: 14:16
Zoran Zaev

Duke shpjeguar procesin e ndryshimit të emrit dhe duke falënderuar popullin për barrën që mbante për ta ndryshuar emrin, kryeministri i Republikës së Maqedonisë sot mbylli konferencën e tij për shtyp me mesazhin: Rroftë Republika e Maqedonisë së Veriut.

Në fjalimin e tij drejtuar mediave, ai dërgoi një mesazh se Maqedonia duhet të ecë përpara dhe reformat duhet të vazhdojnë.

Në pyetjen e gazetarëve në lidhje me kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare, Zaev u përgjigj se në organet më të larta partiake të LSDM-së do të shqyrtohet çështja e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...