Zaev afron dy kundërshtarët e mëdhenj shqiptarë - Bota Sot
Zaev afron dy kundërshtarët e mëdhenj shqiptarë

Maqedonia

Zaev afron dy kundërshtarët e mëdhenj shqiptarë

Më: 12 janar 2019 Në ora: 19:10
Kuvendi i Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka arritur që t’i bashkojë dy politikanët shqiptarë, rival të mëdhenj në Kuvend.

Bëhet fjalë për kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti dhe liderin e Lëvizjes “Besa”, Afrim Gashi.

Dy rivalët politikë ia zgjatën dorën njëri-tjetrin dje në Kuvendin e Maqedonisë, pas votimit për ndryshimin e emrit.

Fotoja tregon afërsinë e Ahmetit dhe Gashit, ndonëse më parë as në sy se shikonin njëri-tjetrin.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...