Haradinaj përgëzon Zaevin për përmbylljen e marrëveshjes së Prespës - Bota Sot
Haradinaj përgëzon Zaevin për përmbylljen e marrëveshjes së Prespës

Maqedonia

Haradinaj përgëzon Zaevin për përmbylljen e marrëveshjes së Prespës

Më: 13 janar 2019 Në ora: 15:53
Ramush Haradinaj dhe Zoran Zaev

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar sot homologun e tij të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, të cilin e ka përgëzuar për përmbylljen me sukses të plotë të marrëveshjes së Prespës, duke i garantuar popullit dhe shtetit fqinj perspektivë të qartë euro-atlantike.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se Kosova qëndron e përkushtuar në ndërtimin e një rajoni stabil dhe në këtë drejtim marrëdhëniet me Shkupin zyrtar janë të shkëlqyera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...