“Ramën nuk e do perëndimi, PS do të dëmtohet rëndë nëse nuk e largojnë sa më parë” - Bota Sot
“Ramën nuk e do perëndimi, PS do të dëmtohet rëndë nëse nuk e largojnë sa më parë”

Maqedonia

“Ramën nuk e do perëndimi, PS do të dëmtohet rëndë nëse nuk e largojnë sa më parë”

Më: 14 janar 2019 Në ora: 22:03
Edi Rama

Avokati Spartak Ngjela ka hdhur akuza të forta në adresë të kryeministrit, duke u shprehur se Partia Socialiste duhet ta largojë sa më parë.

I ftuar në “A Shoë” në Neës24, Ngjela tha se Rama do të goditet nga reforma në drejtësi dhe se është përgjegjësi e socialistëve ta largojnë nga drejtimi i qeverisë. Ngjela shtoi më tutje se kryeministri Rama nuk pranohet nga perëndimi.

“Rama ka gabuar me Presidentin. Nuk flet ashtu kryeministri. Këta nuk e dinë çfarë është shteti. Kanë ardhur me sandale... Socialistët dëmtohen nëse nuk rrëzojnë Ramën. Mekanizmi votë. Gjithë rreziku i tyre vjen nga ekzistenca Rama. Ekzistencën Rama nuk e pranon Perëndimi. Perëndimi nuk e pranon Ramën”, deklaroi Ngjela.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...