LSDM: Anëtarësimi në NATO dhe BE, e bën Maqedoninë atraktive për turistët - Bota Sot
LSDM: Anëtarësimi në NATO dhe BE, e bën Maqedoninë atraktive për turistët

Maqedonia

LSDM: Anëtarësimi në NATO dhe BE, e bën Maqedoninë atraktive për turistët

Më: 18 janar 2019 Në ora: 10:36
LSDM

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media thekson se politikat ekonomike të qeverisë së tyre dhe përparimi në eurointegrime po japin rezultate.

Sipas kësaj partie, në vitin 2018 paga mesatare është rritur për 5.7 për qind dhe më shumë para po përfundojnë tek qytetarët.

“Me përparimin në integrimet drejt NATO-s dhe BE-së po kthehet besimi tek ekonomia e Maqedonis. Fitimi i berzës së Maqedonisë në vitin 2018 është për 120 për qind më i madh në krahasim me vitin 2017”.

“Afrimi i shtetit në BE dhe NATO e bën Maqedoninë të sigurt, atraktive dhe destinacion të dëshiruar për turizmin. Për herë të parë në histori të Maqedonisë së pavarur, në vitin 2018 në muajin dhjetor, në shtet kanë qëndruar mbi një milionë banorë”, thonë nga LSDM.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...