Epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair dhe Karposh - Bota Sot
Epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair dhe Karposh

Maqedonia

Epidemia e fruthit, 3 raste të reja në Çair dhe Karposh

Më: 18 janar 2019 Në ora: 16:03
Ilustrim

Tre raste të reja të të prekurve nga Fruthi janë regjistruar sot në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup. Një fëmijë dhe një i rritur nga komuna e Çairit si dhe një fëmijë tjetër nga komuna e Karposhit.

Dy persona të tjerë vetëm janë kontrolluar në ambulancë dhe janë lëshuar për në shtëpi. Ndërkohë që vaksinimi ka vazhduar dhe sot, ku numri i personave të cilët kanë pranuar vaksinën MRP ka shkuar në rreth 3 mijë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë fundjavës punktet vaksinale do të do të jenë të hapura nga ora 7:30 deri më 13:00, ndërsa nga e hëna të njejtat do të punojnë gjatë dy ndërrimeve, përkatësisht nga ora 7:30 e mëngjesit deri në orën 19:00.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...