Delegacioni i Komisionit për Çështje Evropiane të Maqedonisë në konferencën e KE-së në Bukuresht - Bota Sot
Delegacioni i Komisionit për Çështje Evropiane të Maqedonisë në konferencën e KE-së në Bukuresht

Maqedonia

Delegacioni i Komisionit për Çështje Evropiane të Maqedonisë në konferencën e KE-së në Bukuresht

Më: 18 janar 2019 Në ora: 18:44
Bruksel

Delegacioni i komisionit për Çështje Evropiane të Republikës së Maqedonisë, në përbërje të, Jogoda Shapanska, Agim Shaqiri dhe Zhallina Peshevska, do të marrin pjesë në Konferencën e kryetarëve të Komisionit për Çështje Evropiane të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, e cila do të mbahet më 20 dhe 21 janar të vitit 2019 në Bukuresht, Republika e Rumanisë.

Në këtë konferencë pritet të debatohet për prioritetet e Rumanisë me udhëheqjen e Komisionit të Bashkimit Evropian, për sfidat dhe mundësit e Bashkimit Evropian për vitin 2019.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...