Biznesi në Maqedoni kundër zgjedhjeve të parakohshme - Bota Sot
Biznesi në Maqedoni kundër zgjedhjeve të parakohshme

Maqedonia

Biznesi në Maqedoni kundër zgjedhjeve të parakohshme

Më: 19 janar 2019 Në ora: 13:40
Ilustrim

Paralajmërimet për zgjedhje të parakohshme parlamentare, që mund të mbahen së bashku me zgjedhjet e rregullta presidenciale, ka vënë në lëvizje jo vetëm politikanët, por edhe biznesmenët.

Menjëherë pas kërkesës së opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lënien e mundësisë së tillë të hapur nga ana e pushtetit, siç deklaroi edhe mbrëmë ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska në emisionin “360 Gradë” në Alsat, por edhe nga jashtë.

Megjithatë, mbajtja e zgjedhjeve të reja të parakohshme nuk i tangon vetëm politikanët, por edhe biznesmenët, ngaqë në çdo cikël zgjedhor ekonomia stagnon për të paktë pesë deri gjashtë muaj sipas biznesmenëve. Prandaj ata janë kategorikisht kudër zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...