Maqedoni, propozohet që DSK të ketë zëvendës drejtor - Bota Sot
Maqedoni, propozohet që DSK të ketë zëvendës drejtor

Maqedonia

Maqedoni, propozohet që DSK të ketë zëvendës drejtor

Më: 22 janar 2019 Në ora: 17:08
Ilustrim

Pushteti me procedurë të shkurtuar në Kuvend propozon ndryshime në Ligjin për informacione të klasifikuara, me të cilat parashikohet në Drejtorinë për sigurinë e informacioneve të klasifikuara, që përveç drejtorit, Qeveria të emëroj edhe një zv. drejtor.

Propozimi ligji është paraqitur nga Aleksandar Kiracovski, Hari Llokvenec, Rexhail Ismaili dhe Agim Shaqiri. Ky funksion e obligon buxhetin e Maqedonisë që të ndajë mjete për të.

Për emërimin e drejtorit dhe zv. drejtorit është parashikuar që të shpallet konkurs në tre gazeta të cilat shpërndahen në të gjithë territorin e Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...