Vendkalimi kufitar Bllacë, kapet një vajzë e cila ishte fshehur në bagazhin e veturës - Bota Sot
Vendkalimi kufitar Bllacë, kapet një vajzë e cila ishte fshehur në bagazhin e veturës

Maqedonia

Vendkalimi kufitar Bllacë, kapet një vajzë e cila ishte fshehur në bagazhin e veturës

Më: 22 janar 2019 Në ora: 17:10
Vajza e fshehur në bagazhin e veturës

Një vajzë e moshës rreth 20 vjet ka qenë e fshehur në bagazhin e veturës së një qytetarit nga Maqedonia, i cili ka dashur të hyj në vendin tonë nëpërmjet vendkalimit kufitar Bllacë.

Sipas informacioneve nga Qendra e Doganave, gjatë javës së kaluar për në hyrje në Maqedoni është paraqitur një veturë e drejtuar nga një shtetas i Maqedonisë, i cili ka refuzuar të përgjigjet në pyetjet e zyrtarëve policor dhe nuk ka lejuar që t’i kryhet kontroll.

Me insistimin e zyrtarëve policor nga vendkalimi kufitar, është kryer kontroll në veturën e tij, ndërsa në bagazhin e veturës është gjetur një vajzë rreth moshës 20 vjeçare pa dokumente të identifikimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...