Sheqerinska: 7.200 çizme të reja për secilin pjesëtar të ARM-së - Bota Sot
Sheqerinska: 7.200 çizme të reja për secilin pjesëtar të ARM-së

Maqedonia

Sheqerinska: 7.200 çizme të reja për secilin pjesëtar të ARM-së

Më: 23 janar 2019 Në ora: 18:33
Radmilla Sheqerinska

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska bashkë me komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të ARM-së, gjeneral Vasko Gjurçinovski vizituan regjimentin e operacioneve speciale.

Të gjithë pjesëtarët e Armatës së Republikës së Maqedonisë u furnizuan me çizme të reja.

Ministria njoftoi se deri në prill të këtij viti pret që të arrijë edhe uniforma e re për të gjithë ushtarët e Maqedonisë, përkatësisht 14.000 uniforma, nga 2 për secilin. Sheqerinska në deklaratë për media paralajmëroi rreth 11 milion euro për modernizimin e forcave speciale të armatës.

“Ushtria është një nga argumentet tonë më të mëdha për anëtarësimin e merituar në NATO. Në dy vitet e fundit, me rritjen e mjeteve për ushtrinë, Qeveria tregoi se din ta çmojë ARM-në. Çizmet dhe uniformat ishin plagë kanceri. Duke plotësuar gjërat kryesore, tani mund të përqendrohemi në modernizimin e ARM-së”, tha ministrja Sheqerinska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...