Nga nesër Maqedonia sërish përfshihet nga bora - Bota Sot
Nga nesër Maqedonia sërish përfshihet nga bora

Maqedonia

Nga nesër Maqedonia sërish përfshihet nga bora

Më: 24 janar 2019 Në ora: 13:15
Foto ilustrim

Nga nesër Maqedonia do të përfshihet sërish nga një valë e re e të ftohtit dhe lagështie, e cila do të mundësoj reshje të dëborës, kurse në pjesën juglindore të vendit pritet të ketë reshje të shiu.

“Në shumë vende do të ketë reshje të borës, shtresat e dëborës në male do të arrijnë deri në 50 centimetra, ndërsa në vendet më të ulëta nga 10 deri në 20 centimetra”, thonë nga Enti hidrometeorologjik.

Përndryshe, moti sot është i ndryshueshëm. Deri në fund të ditës dhe gjatë natës do të ketë kryesisht reshje të dëborës. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 4 deri në 13 gradë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...