Moti i ligë, Zaevi u detyrua të aterojë në Sofje - Bota Sot
Moti i ligë, Zaevi u detyrua të aterojë në Sofje

Maqedonia

Moti i ligë, Zaevi u detyrua të aterojë në Sofje

Më: 25 janar 2019 Në ora: 19:44
Zoran Zaev

Kryeministri Zoran Zaev në vend të aeroportit të Shkupit, për shkak të kushteve të këqija klimatike do të aterojë në aeroportin e Sofjes. Sipas informacioneve, avioni qeverisës për më shumë se 30 minuta është rrotulluar rreth Shkupit, me çka është vendosur që të aterojë në kryeqytetin e Bullgarisë.

Sot në mbrëmje është caktuar që të mbahet Këshilli qendror i LSDM-së. Fillimi i mbledhjes është caktuar për në orën 19:00 dhe sipas burimeve të partisë, ai do të fillojë pa praninë e kryeministrit.

Siç njoftojnë nga LSDM, në agjendën e takimit ka shumë pika që lidhen me procesin e reformave dhe integrimeve dhe anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE, situatën politike në vend dhe çështje të tjera të brendshme.

Po ashtu pritet që Këshilli Qendror të marrë vendime lidhur me fillimin e procedurës brenda partisë për zgjedhjen e kandidatit për kryetar të shtetit, si dhe për zgjedhjen e kandidatëve për kryetarë bashkie në të tri komunat për të cilat do të mbahen zgjedhjet lokale të këtij viti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...