Në Kodrën e Diellit shtresa e borës arrin një metër - Bota Sot
Në Kodrën e Diellit shtresa e borës arrin një metër

Maqedonia

Në Kodrën e Diellit shtresa e borës arrin një metër

Më: 26 janar 2019 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

Pas reshjeve të fundit shtresa e dëborës në Kodrën e Diellit ka arritur një metër. Në Mavrovë Anovi ka 83 centimetra borë, 58 në Pozharane, 52 në Krushevë 51 në Lazaropole, 32 në Tetovë, 31 në Shkup-Petrovec, 28 në Gjurishtë, 24 në Demir Kapi.

Në Dibër ka 22 centimetra borë, 21 në Topolçan, 20 në Manastir, 15 në Shkup-Zaicev Rid, 11 në Ohër dhe 10 në Kriva Pallankë, Prilep, Strumicë dhe Kumanovë.

Reshje më të mëdha të shiut kishte në Demir Kapi dhe Gjevgjeli kurse më ftoht ishte në Mavrovë dhe në Kodër të Diellit,ku temperaturat shënuan -8 gradë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...