Najcevska ofendon rëndë: Shqiptarët e Maqedonisë promovojnë gjuhën e shurdhmemecëve

Maqedonia

Najcevska ofendon rëndë: Shqiptarët e Maqedonisë promovojnë gjuhën e shurdhmemecëve

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 08:42
Mirjana Najçevska

Profesoresha maqedonase Mirjana Najçevska ka ofenduar rëndë shqiptarët e Maqedonisë Veriore. Ajo ka komentuar lajmin në të cilën një grup shqiptarë të rrethinës së Velesit janë fotografuar me Ziadin Selën duke bërë simbolin e shqiponjës dykrenare me duar.

“Çka shohin në foto? Shqiptarët e Maqedonisë duan të fluturojnë flutura dhe të promovojnë gjuhën e shurdhmemecëve. Dhe shohim se kanë mungesë të grave!”- shkruan Najçevska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat