Zaev pas nënshkrimit të protokollit: Kemi siguruar paqe dhe stabilitet, duhet të jemi krenar - Bota Sot
Zaev pas nënshkrimit të protokollit: Kemi siguruar paqe dhe stabilitet, duhet të jemi krenar

Maqedonia

Zaev pas nënshkrimit të protokollit: Kemi siguruar paqe dhe stabilitet, duhet të jemi krenar

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 12:51
Zoran Zaev

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, me rastin e nënshkrimit të protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO, ka uruar qytetarët e vendit.

Një një deklaratë me shkrim, ai thotë se kjo është ditë e madhe dhe historike për qytetarët dhe vendin.

“Sot, lidhja botërore më e fortë NATO, na tha mirë se erdhët. Sot jemi ulur krah për krah me aleatët tonë, në një tavolinë në aleancën e njëjtë. Jemi të lumtur dhe duhet të jemi, pasi kemi siguruar stabilitet të përhershëm për vendin tonë. Kemi siguruar, siguri dhe paqe. Progresi dhe zhvillimi tani janë të pandalshme”.

“Gjeneratat tona dhe fëmijët e gjeneratave tona do të jetojnë më mirë, në vend dhe rajon që rriten me shpresë. Urime, të jemi krenar”, thotë Zaev.

Ndryshe, sot në selinë e NATO-s në Bruksel, 29 vendet anëtare nënshkruan protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...