Mickoski takohet me Janez Jansha, në fokus bashkëpunimi mes dy partive të tyre - Bota Sot
Mickoski takohet me Janez Jansha, në fokus bashkëpunimi mes dy partive të tyre

Maqedonia

Mickoski takohet me Janez Jansha, në fokus bashkëpunimi mes dy partive të tyre

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 12:59
Hristijan Mickoski dhe Janez Jansha

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot në Ljubljanë u takua me liderin e Partisë Demokratike Sllovene, Janez Jansha.

Dy bashkëbiseduesit gjatë takimit më janë orientuar në temat me rëndësi rajonale dhe bilaterale.

Është diskutuar për shfrytëzimin e kapaciteteve dhe marrdhënieve të shkëlqyera mes dy partive siç thonë, parti motra.

"Gjatë takimi kam shprehur brengosje për gjendjen në Maqedoni, para se gjithash temat lidhur me mungesën e shtetit juridik dhe qeverisjen e së drejtës, mungesën e reformave strukturore në arsim dhe shëndetësi, si dhe standardin e dobët ekonomik tek qytetarët", theksoi Mickoski.

Si lider i partisë më të madhe sllovene, Janez Jansha shprehu mbështetje për VMRO-DPMNE-në dhe qëllimet strategjike të Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...