Gjorçev në SHBA takon sekretarin amerikan, Pompeo - Bota Sot
Gjorçev në SHBA takon sekretarin amerikan, Pompeo

Maqedonia

Gjorçev në SHBA takon sekretarin amerikan, Pompeo

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 09:12
Mike Pompeo dhe Vlatko Gjorçev

Deputeti i VMRO-së Vlatko Gjorçev i cili merr pjesë në Lutjet e mëngjesit të organizuar nga presidenti amerikan Trump, ka realizuar takim edhe me sekretarin amerikan Mike Pompeo.

Takimi me sekretarin amerikan vjen pas kandidimit të tij për zgjedhjet presidenciale ndërkohë që vetëm Gjorçev dhe ministry Dimitrov deri më tani kanë realizuar takim me Pompeon.

Ditë më parë Gjorçev pati takim edhe me zëdhënësen e Trump, Sara Sander si dhe senatorin Xhejms Inhof dhe Tim Kejn.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...