Zaev: Mikja jonë, Greqia, e ratifikoi e para protokollin për në NATO - Bota Sot
Zaev: Mikja jonë, Greqia, e ratifikoi e para protokollin për në NATO

Maqedonia

Zaev: Mikja jonë, Greqia, e ratifikoi e para protokollin për në NATO

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 18:24
Zoran Zaev

Pas ratifikimit të Protokollit për anëtarësim në NATO në Parlamentin e Greqisë, kryeministri maqedonas, Zoran Zaev në profilin e tij zyrtar në FB shkroi se Greqia ishte vendi i parë që e ratifikoi Protokollin dhe se “Me krenari themi se ne jemi NATO!”.

“Mikja jonë, Republika e Greqisë është vendi i parë që e ratifikoi protokollin për anëtarësimin e vendit tonë në NATO”, shkruan Zaev në FB.

”Shkojmë drejt suksesit të garantuar. Më lehtë është me aleatë, me krenari themi se ne jemi NATO”, shton ai në FB, ku vendos emoji edhe flamujt e të dyja vendeve. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...