Dy të burgosur i vënë zjarrin burgut të Idrizovës - Bota Sot
Dy të burgosur i vënë zjarrin burgut të Idrizovës

Maqedonia

Dy të burgosur i vënë zjarrin burgut të Idrizovës

Më: 11 shkurt 2019 Në ora: 18:23
Zjarr Foto Ilustrim

Dy të burgosur sot në mëngjes në burgun e Idrizovës kanë shkaktuar zjarr që menjëherë është shuar nga sigurimi i burgut.

Drejtori i burgut, Bobi Mojsovski, tha se menjëherë pas njoftimit nga policia janë lajmëruar zjarrfikësit, por nuk ka pasur nevoje për ndërhyrje sepse zjarri veçmë ishte lokalizuar nga sigurimi i burgut.

“Të paraburgosurit u morën në pyetje nga menaxhmenti i burgut dhe nga Ministria e Brendshme dhe për momentin janë vendosur nën izolim në qeli të veçantë”, tha Mojsovski.

Sipas tij, nuk është shkaktuar dëm material.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...