Vazhdon gjykimi për rastin “Shënjestra-Fortesa” - Bota Sot
Vazhdon gjykimi për rastin “Shënjestra-Fortesa”

Maqedonia

Vazhdon gjykimi për rastin “Shënjestra-Fortesa”

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 08:44
Foto

Në seancën e kaluar dëshmoi Gjorgji Llazarevski, i cili u pyet edhe nga avokatët e të akuzuarve.

Të akuzuar në këtë rast janë Goran Grujevski, Nikolla Boshkoski, Gordana Jankulloska, Sasho Mijalkov, Toni Jakimovski, Vlladimir Varellov dhe pesë persona tjerë.

Sipas aktakuzës, përmes tre sistemeve për ndjeke të komunikimeve në Drejtorinë për Siguri dhe Kundërzbulim, ata në periudhën 2008-2015 në mënyrë joligjore kanë përgjuar 4286 numra telefonik, për të cilët nuk ka pasur urdhër gjyqësor./

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...