Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Maqedonia

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 08:49
Ilustrim

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet në korsi të lagështa, ndërsa në disa vende ka mbetje të borës. Reshje të borës me intensitet mesatar ka në Krushevë, Mavrovë, Strugë dhe Gjavato dhe Pletvar, ndërsa me intensitet më të ulët në Strazhë, Presekë, Dibër dhe Kërçovë.

Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

Lidhja Auto-moto e Maqedonisë rekomandon përshtatje të shpejtësisë, respektim të sinjalizimeve rrugore dhe vozitje të kujdesshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...