Gjykata Kushtetuese do të vendos për Ligjin për tregjet në Maqedoni - Bota Sot
Gjykata Kushtetuese do të vendos për Ligjin për tregjet në Maqedoni

Maqedonia

Gjykata Kushtetuese do të vendos për Ligjin për tregjet në Maqedoni

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 10:56
Tregjet

Është paralajmërohet grevë e përgjithshme e tregtarëve, ndërsa është e qartë se Gjykata Kushtetuese do ta ketë vendimin e fundit për ligjin kontestues që ka të bëjë me tregtarët.

Tregtarët me një iniciativë deri tek Gjykata Kushtetuese do të mundohen që ta shfuqizojnë tërësisht ligjin, të cilën shteti e ka shtyrë për një vit, sipas të cilës tregtarët do të paguajnë 60 euro për licencën për tezgat dhe 40 euro për çdo vit që pason.

Se duhet të ketë ndryshime serioze thonë edhe nga grupi i tregjeve, ndërsa ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi tha se ligj duhet të ketë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...