LSDM-ja sonte do të diskutojë për ndryshimin e emrit të partisë - Bota Sot
LSDM-ja sonte do të diskutojë për ndryshimin e emrit të partisë

Maqedonia

LSDM-ja sonte do të diskutojë për ndryshimin e emrit të partisë

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 13:36
Lidhja Social-Demokratike e Maqedonisë

Lidhja Social-Demokratike e Maqedonisë (LSDM) sonte do të mbajë mbledhje të Bordit Ekzekutiv, ndërkaq njëra prej pikave do të jetë edhe ndryshimi i emrit të partisë për shkak të situatës së re të krijuar me ndryshimin e emrit kushtetues.

Në rend dite janë edhe zgjedhjet presidenciale, zgjedhjet lokale në Ohër, Novo Sellë dhe Dibër, por edhe mundësia që të pranohet sfida e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...