LSDM: VMRO-DPMNE lejoi që 15.000 fëmijë të mos vaksinohen - Bota Sot
LSDM: VMRO-DPMNE lejoi që 15.000 fëmijë të mos vaksinohen

Maqedonia

LSDM: VMRO-DPMNE lejoi që 15.000 fëmijë të mos vaksinohen

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 14:07
VMRO-DPMNE - LSDM

Nga partia në pushtet kanë reaguar ndaj pohimeve të VMRO-DPMNE-së në lidhje me gjendjen në Ministrinë e Shëndetësisë.

“VMRO-DPMNE për 11 vite ka arritur që të shkaktojë një kaos të tillë në shëndetësi në të cilën sot qytetarët duhet t’i bartin pasojat. Importi paralel i ilaçeve, mos vaksinimi, mos kujdesi për imunitetin kolektiv dhe shkeljen e të drejtave të pacientëve janë vetëm një pjesë e vogël e dëmeve të VMRO-DPMNE-së”, thuhet në reagimin e LSDM-së.

Nga atje thonë se, Hristijan Mickoski pa turp po përdor vdekjen e fëmijëve për politika ditore, edhe pse partia e tij është fajtore për mos vaksinimin e 15.000 fëmijëve në Maqedoni.

Nga atje shtojnë se me shpalljen e epidemisë së fruthit, Ministria e Shëndetësisë ka arritur që të pengojë një katastrofë në shkallë të madhe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...